Lavandula angustifolia ROSEA
Dostupnosť: Nedostupné
Kód produktu: 1001
Doba dodania: 3 dni

Levanduľa ružovej farby. Rastlina levandule je zelený vetvený poloker, dorastá do výšky až 60 cm. Listy levandule sú dlhé a úzke, majú šedo zelenú farbu. Sú veľmi aromatické. Najcharakteristickejšou oblasťou pre pestovanie levandule je však južné Francúzsko, oblasť Provance.

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slovenská vlajka obrázok  Rastlinky vypestované na Slovensku

Množstvo
+
-
1,60 € / ks
Ceny sú úvadzané s DPH

Popis rastlinky :

Rastlina levandule je zelený vetvený poloker, dorastá do výšky až 60 cm. Listy levandule sú dlhé a úzke, majú šedo zelenú farbu. Sú veľmi aromatické. Najcharakteristickejšou oblasťou pre pestovanie levandule je však južné Francúzsko, oblasť Provance.

Nároky na pestovanie

Teplé slnečné miesta, pôda bohatá na živiny, piesčitá, priepustná, skôr suchá, najlepšie vápnitá

Vzrast

25 - 60 cm vysoká trvalka, poloker, husto vetvený, pri bázi koreňa zdrevnatená, s priamymi vetvami

Listy a kvety

Listy sú čiarkovité až úzkokopijovité, v dolnej časti bieloplstnaté, veľmi aromatické. Doba kvitnutia júl - september. Farba kvetov ružová

Množenie

Výsevom, ale semená musia prejsť min 2 mesiacmi v chlade, alebo bylinnými a polovyzretými odrezkami

Návod na pestovanie

Aby sa trvalka vetvila, je potrebné po odkvitnutí zostrihovať, nie príliš hlboko, pretože staré drevo horšie raší. Pred silnými mrazmi je nutné rastliny chrániť, predovšetkým tie v kvetináčoch

Zber

Zbierame neúplne rozvinuté kvety alebo vňať krátko pred kvitnutím a to tak, že zrezávame, alebo žneme kvetonosné bylinné vŕšky a vo zväzkoch sušíme. Kvety, prípadne listy potom opatrne zoberieme. Zbierame viac ráz, lebo kvety sa rozvíjajú postupne. Sušíme rýchlo a pozorne pri teplote do 35 °C (silicová droga), uschovávame zvlášť opatrne, lebo sú veľmi chúlostivé a škodí im nielen vlhko a chladno, ale aj vietor a horúčosť.

Zaujímavosť

Kvety priťahujú včely a čmeliaky. V skriniach odpudzujú levandulové vrecúška moly šatníkové.